Husky R5 on Sami Hyypiän valinta

21.4.2020

Jalkapallolegenda Sami Hyypiälle on niin aktiiviuran aikana kuin myös sen jälkeen ollut tärkeää löytää henkilökohtaisia rentoutumiskeinoja. Perhekeskeiselle Hyypiälle Suomen luonto, raitis ilma, hiljaisuudesta nauttiminen ja kalastus ovat tuoneet vastapainoa kiireiselle elämälle. Kesällä 2019 Hyypiä valitsi mökkirantaan monipuolisen ja kestävän Husky R5 -veneen Yamahan 70hp perämoottorilla. Näppärä vene mahdollistaa liikkumisen vapauden vesillä ja rentouttavat kalastusretket niin itsekseen, kuin isän tai perheen kanssa.

Katso Hyypiän videokommentit veneestä

Suomalaisten suunnittelema ja Suomessa valmistettu Husky-vene tarjoaa vauhtia ja vapautta niin merellä kuin järvellä. Käytännöllisessä, helppohoitoisessa ja tyylikkäässä veneessä on markkinoiden kattavin vakiovarustelu. Se sopii erinomaisesti viikonloppukäyttöön mökillä tai pidemmälläkin reissulle. Voimanlähteenä kaikissa Husky-malleissa on luotettava Yamaha-perämoottori.

Sami Hyypiä X Husky R5

Jälleenmyyjillämme on varastossa kattava valikoima Finnmaster & Husky -veneitä

18.3.2020

Elämme parhaillaan poikkeuksellisia aikoja, kun venemessuja ympäri Eurooppaa perutaan ja siirretään tulevaisuuteen. Mutta ei hätää, sillä jälleenmyyjillämme on varastossa kattava valikoima Finnmaster- ja Husky- veneitä.

Löydä lähin jälleenmyyjäsi

Finnmaster R6

HUSKY R5 ALUMIINIVENEIDEN SUURVERTAILUN VOITTAJA!

5.2.2020

Husky R5 on voittanut Vene 2/2020 -lehden kotimaisten aluveneiden suurvertailun. Muut testattavat veneet olivat AMT 175 BRF, Buster X, Cross 54 BR, Falcon BR5 ja Faster 525 SC. Husky R5 oli koko joukon nopein ja taloudellisin. Se on myös rauhallisin ajettava aaltojen kasvaessa.


”Testiryhmän neuvoa antavan pisteytyksen perusteella testin voittaja on Husky R5, eikä suinkaan suurimman tehon tuoman nopeuden tai taloudellisuuden ansiosta. Husky R5 on yksinkertaisesti vene, jossa ei ole suuria puutteita tai ongelmia. Se on hyvä vene merenkäynnissä ja se on käytännöllinen vene.”

MARKKINOIDEN KATTAVIN VAKIOVARUSTELU

13.1.2020

Kaudelle 2020 koko Finnmaster-mallisto on käynyt läpi mittavan varustetason muutoksen. Veneiden vakiovarustelua on nostettu huomattavasti, esimerkiksi turkkipäällysteet, karttaplotterit ja

Edition-paketit ovat nyt vakiovarusteita. Voimmekin ylpeinä sanoa, että kaikki turvalliseen ja mukavaan veneilyyn liittyvät varusteet ovat nyt vakiovarusteena.

MESSUKAUSI 2020 ALKAA

9.1.2020

Ensi viikolla käynnistyy messukausi. Olemme mukana seuraavilla venemessuilla:
Dusseldorfin venemessut 18.-26.1.2020
Göteborgin venemessut 1.-9.02.2020
Dra til Sjøs Bergen 6.-9.2.2020
Helsingin venemessut 7.-16.2.2020
Meremess, Tallinna 6.-8.3.2020
Tukholman venemessut 6.-15.3.2020

Tervetuloa venemessuille!

FINNMASTER P8 – Motor Boat Awards 2020 -finalisti

4.12.2019

On kunnia saada ilmoittaa, että Finnmaster P8 on ehdolla arvostetun Motor Boat Awards 2020 -finalistiksi. P8 kilpailee kategoriassa ”Wheelhouse and cockpit cruisers”. Palkintojenjakotilaisuus järjestetään 21.1.2020 Dusseldorfissa.

Lue lisää Finnmaster P8 -veneestä

FINNMASTER P8 – Motor Boat Award 2020 Finalist

UUSI FINNMASTER T6 – URHEILULLINEN PÄIVÄVENE

12.9.2019

Uudessa daycruiser-tyyppisessä Finnmaster T6 -venemallissa yhdistyvät huippumuotoilu ja käytännölliset yksityiskohdat urheilulliseen ulkomuotoon. Veneen tylppä keula, tyylikkäät runkoteippaukset sekä keulan modernit LED-valot viimeistelevät vauhdikkaan kokonaisuuden. Muutenkin vakiovarustus on kattava sisältäen lähes kaiken tarpeellisen plotterista kuomuun. Veneen tukeva runko tarjoaa erinomaiset ajo-ominaisuudet monipuoliseen ja turvalliseen veneilyyn. Vene on luokiteltu 130-200 hevosvoiman moottoreille.

UUSI FINNMASTER R6 – AURINKOISIIN KESÄPÄIVIIN

12.9.2019

Uusi monipuolinen Finnmaster R6 soveltuu erinomaisesti päiväveneilyyn, vesiurheiluun, kesämökki-, kalastus- ja yhteyskäyttöön. Tässä bowriderissa on helppo liikkua, runsaasti mukavia istumapaikkoja rentoon oleskeluun sekä monta järkevää yksityiskohtaa, jotka tekevät veneilystä helppoa ja turvallista koko perheelle. Veneen vakiovarustus on kattava: mm. tyylikkäät LED-etuvalot, pöytä, lepuuttajat suojuksineen sekä 9” karttaplotteri ovat vakiovarusteita. Vene on luokiteltu 130-200 hevosvoiman moottoreille.

FINNMASTER-MALLISTO UUDISTUU

12.9.2019

Kaudelle 2020 Finnmaster-mallisto käy läpi mittavat muutokset. Syksyn 2019 aikana julkaistaan kaksi täysin uutta venemallia: Finnmasterin suosittu T-sarja laajenee uudella Finnmaster T6 -veneellä ja

R-mallisto uudella Finnmaster R6 -veneellä. Lisäksi Finnmaster 55 SC:stä tulee S5 ja Finnmaster 55 BR:stä tulee R5. Samalla myös koko Finnmaster-mallisto on käynyt läpi mittavan varustetason muutoksen; kaikki turvalliseen ja mukavaan veneilyyn liittyvät varusteet ovat nyt vakiovarusteena.

Finnmaster T8 – Motor Boat Awards 2019 -finalisti

8.4.2019

Finnmaster T8 on valittu arvostetun Motor Boat Awards -finalistiksi ja kilpailee sarjassa ”Sportsboats & RIBS ”. Voittajat julkaistaan 7.5.2019 Lontoossa järjestetyssä palkintojenjakotilaisuudessa.

Lue lisää Finnmaster T8 -veneestä >>

Lue lisää Motor Boat Awards:sta >>

Finnmaster T8 2019 Motor Boar Award finalist

Finnmaster Husky R5 – Best of Boats 2017 -voittaja

24.11.2017

Finnmaster Husky R5 -alumiinivene voitti Best of Boats 2017 -palkinto luokassa ”Best for Beginners”. Valinnassa tuomaristo korosti Finnmaster Huskyn helppokäyttöisyyyttä ja -hoitoisuutta, selkeää tilaratkaisua, erinomaisen turvallisia ajo-ominaisuuksia ja laadukasta vastinetta rahoille.

Best of Boats Award on kansainvälinen moottoriveneiden kilpailu, jossa arvioidaan ja palkitaan vuosittain parhaat veneuutuudet muun muassa ensi-, perhe-, kala- ja urheiluveneiden luokissa.

Lue lisää Finnmaster Husky R5:sta >>

Finnmaster Husky R5

Löydät Finnmaster sosiaalisesta mediasta

14.1.2016

Tykkää ja seuraa meitä Facebookissa ja Instagramissa. Sivuiltamme löydät aina tuoreimmat uutiset sekä tietoa tulevista tapahtumista.

 

Finnmaster Husky R8s

T7 – TESTIVOITTAJA!

19.8.2015

Vi Båtägare 9/2015 –lehden daycruiser-vertailussa T7 on valittu testivoittajaksi. Muut testatut veneet olivat Flipper 760 DC, AMT 230 DC, Yamarin 68 DC JA Askeladden C75.

Testin mukaan T7:ssa on mahtavat ajo-ominaisuudet kovassakin tuulessa, hiljainen runko, kodikkaimmat makuutilat ja vertaansa vailla oleva avotila. Lisää vielä laadun tunne ja meillä on voittaja.

Lue koko testi tästä >>

T7 – Voittaja Helsingin venemessuilla

11.2.2015

Finnmaster T7 on valittu tänään messujen retkimoottorivenesarjan voittajaksi Vene 15 Båt – messuilla Helsingissä. Valinnoissa raati kiinnitti erityisesti huomiota siihen, miten hyvin vene vastaa käyttötarkoitustaan. Valinnassa korostuvat veneen design, rakenne ja tilankäyttö, toimivuus ja ergonomia, hinta-laatuvaikutelma sekä uutuusarvo.

Finnmaster T7 – veneen valintaa raati perusteli näin: ”Veneen design on näyttävän tyylikäs ja vaikuttava. Finnmasterissa on omassa luokassaan kookas avotila sekä tilava kajuutta. Se on ilmeeltään uudenlainen ja laadukkaasti rakennettu.”

T8 – Voittaja Lontoon venemessuilla

13.1.2015

Arvostetun 2015 Motor Boat Awards – kilpailun voittajat julkistettiin eilen illalla Lanmark Hotellissa järjestetyssä palkintojenjako tilaisuudessa Lontoossa. Finnmaster T8 valittiin voittajaksi ’Performance & Sportsboats’ – categoriassa. Jokainen finalistiksi nimetty vene on testattu vuoden 2014 aikana englannin johtavien venelehtien; Motor Boat & Yachting tai Motor Boats Monthly toimesta.

Valintaperusteissaan tuomaristo kehui erityisesti veneen erinomaisia ajo-ominaisuuksia ja sitä, kuinka onnistuneesti veneessä on saatu yhdistettyä urheilullisuus ja käytännöllisyys. Kilpailijoihin verrattuna vene on myös erittäin käytännöllinen kaksine vuoteineen, kajuutta on erittäin valoisa ja avotila paras mitä tuomaristo on nähnyt tämän kokoluokan veneissä.